top of page

May 21, 2024

The following Middletown Cavaliers earned All Blue Hen Conference Flight A Team Honors in Girl's Soccer




















































The following Conrad Redwolves were named to the All DSAC Conference Girls Soccer teams.


Emily Hartnett, Rory Gillin, Dylan Gregor, Reagan Atallan




Malina Winterringer, Erica Corruzi, Vanessa Charlton.







The following Odessa Ducks earned All Blue Hen Conference Flight A Team Honors in Girl's Soccer


























The following Smyrna Eagles were named to the All Henlopen Conference Northern Division Girls Soccer teams.



























The following Cape Henlopen Vikings were named to the All Henlopen Conference Northern Division Girls Soccer teams.















































The following Sussex Central Golden Knights were named to the All Henlopen Conference Northern Division Baseball teams.




























Jarrett Mayes from Middletown was named to the First Team All Blue Hen Conference Flight A Baseball team.








Logan Moran from Woodbridge was named to the Second Team All Henlopen Conference Southern Division Baseball team.






The following Odessa Ducks were named to the All Blue Hen Conference Flight A Baseball teams.


















The following Middletown Cavaliers were named to the Girls Soccer All State Teams for 2024







































The following Wilmington Wildcats were named to the USILA North All Region for Mens Lacrosse.


Logan Stinson - Second Team Attack







TJ Caton - Second Team - Midfield




Jake Herman - HM - Midfield




Miles Crouse - HM - Attack





Matt Kracyla - HM - Short Stick Defensive Middie










With a 14-7 win over Salesianum Friday night, Archmere brings home the Mark Dombroski Cup and the State Championship













The Delaware Sports Athletes of the Week

Week Ending 5-18-2024






Kam'Dyn Thomas - St. Georges - Track & Field
















Morgan Echeverria - Brandywine - Lacrosse















Desiree Zapata - Smyrna - Soccer















Elijah Williams - Smyrna - Track & Field



















Jorge Zambrano - Glasgow - Volleyball


















Grace Moore - St. Marks - Rowing





Comentarios


bottom of page