top of page

May 20, 2024



Grace Moore from St. Marks won the 2024 Stotesbury Cup Regatta in Philadelphia. This is the largest HS regatta in the world. She is heading to the U of Alabama to join the rowing team.











2024 Delaware State Track & Field Championships

Division 1 Boys


100 Meters


Jaheim Cole








110 Meter Hurdules


Elijah Williams








200 Meters


Anai Burney-Green








300 Meter Hurdles


Gabe Harris





400 Meters


Jayden Feaster









800 Meters




Ethan Walther







1600 Meters


James Kennedy








3200 Meters



Ethan Walther







4x100 Relay





4x200 Relay







4x400 Relay







4x800 Relay





Discus


Roan Samuels








High Jump


Elijah Williams








Long Jump


Jaheim Cole











Pole Vault







Shot Put


Roan Samuels





Triple Jump


Monty Pinckney












Division 2 Boys


100 Meters


Jazonte Levan








110 Meter Hurdles


Donovan Dixon







200 Meters









300 Meter Hurdles


Donovan Dixon







400 Meters


Camerin Williams






800 Meters


Camerin Williams







1600 Meters



Ben Pizarro




3200 Meters


Ben Pizarro








4x100 Relay






4x200 Relay





4x400 Relay


Naim Benson, JaKai Robinson, Isaiah McKnight, Ben Johnson






4x800 Relay







Discus


Derrick Sirmons





High Jump


Trevon Paulson







Long Jump


Vandrick Hamlin








Pole Vault


Zhen Wu







Shot Put


Derrick Sirmons







Triple Jump


Vandrick Hamlin













Division 1 Girls


100 Meters


Juliana Balon










100 Meter Hurdles


Aaliyah Turpin







200 Meters


Juliana Balon






300 Meter Hurdles


Kam'Dyn Thomas





400 Meters


Annil McIntosh





800 Meters


Molly Flanigan









1600 Meters


Bella Walsh




3200 Meters


Bella Walsh





4x100 Relay






4x200 Relay





4x400 Relay






4x800 Relay






Discus


Simone Cooper





High Jump


Taylor Stone




Long Jump


Kaprice Pointer







Pole Vault


Elce Walsh






Shot Put


Simone Cooper




Triple Jump


Mekiyah Earnest








Division 2 Girls



100 Meters


Alexis Donovan






100 Meter Hurdles


Arianna Montgomery








200 Meters


Reagan Garibaldi







300 Meter Hurdles


Darian Harris








400 Meters


Danielle Wooten





800 Meters


Abby Downin





1600 Meters


Katie Payne








3200 Meters


Ruby Schwelm








4x100 Relay





4x200 Relay







4x400 Relay





4x800 Relay






Discus


Kirja Hickman








High Jump


Katya Geyer





Long Jump


Arianna Montgomery






Pole Vault